Otaczający nas świat w postaci natury zwierząt oraz niezwykłych ludzi, których spotykamy na swojej drodze, zachęca nas do podróżowania i odkrywania coraz to nowych zakamarków ziemi. Młodzież oraz dzieci ucząca się w placówkach edukacyjnych, zanim wyruszy zdobywać świat, może zapoznać się z nim dzięki książce “Oblicza geografii 1“.

Różnorodność naszej planety

Każdy kontynent jest inny dlatego roślinność oraz zwierzęta mieszkające na danym terenie też się różnią. Słonie, żyrafy, lwy, a także hipopotamy możemy spotkać nie tylko w zoo, ale również w ich naturalnym środowisku. Kontynent afrykański to dom dla tych zwierząt, żyją tam i wychowują swoje potomstwo. Geografia pokazuje różnorodność etniczną ludzi, zagłębia się w oceany, a także uczy umiejscowienia państw na świecie. 

Zaprzyjaźniając się z przedmiotem geografia, młodzi ludzie nauczą się czytać map, zbadają różnorodne ukształtowanie terenu oraz dowiedzą się, skąd i dlaczego powstały góry. Geografia wprowadzi uczniów w zagadnienia związane z Polską, a także światem.

Podręcznik do geografii w nowoczesnym wydaniu

Autorzy podręcznika dołożyli wszelkich starań, aby zwarta w nim wiedza była zrozumiała oraz łatwa do zapamiętania. Merytorycznie przygotowany tekst uzupełniony został o ciekawe ilustracje, infografiki, a także mapy. Każdy dział kończy podsumowanie oraz zestaw ćwiczeń, dzięki którym uczniowie nie tylko mogą sprawdzić swoją wiedzę, ale również ją utrwalić. 

Podręcznik “Oblicza geografii 1 (tanie i sprawdzone)” opracowany przez Marka Więckowskiego oraz Romana Malarza.

To niezbędne kompendium wiedzy, które pozwoli każdemu uczniowi nie tylko zaliczyć egzaminy kończące naukę, ale również zachęci do samodzielnego odkrywania zakamarków Polski, Europy lub całego świata. Wakacje na łonie natury przyczyniają się do poznania samego siebie oraz zagłębienia się we własne myśli. Warto zaznaczyć, że podręcznik został opracowany przez najlepszych specjalistów współpracujących z wydawnictwem Nowa Era. Dzięki zaufaniu rodziców oraz pedagogów wydawnictwo to prowadzi swoją działalności od 1992 roku i jest jednym z najpopularniejszych w swojej branży.